luni, 17 ianuarie 2011

E dureros...

          Este dureros sa stai sa te gandesti  la toate clipele frumoase pe care le-ai petrecut impreuna cu persoana pe care tu o iubsti desi nu ar mai fi trebuit sa porti aceste sentiment in suflet...
        E dureros sa vezi cum isi schimba comportamentul de la o zi la alta  fara sa se gandeasca si fara sa ii pese ca prin schimbarea aceea iti face rau.
E dureros sa vezi cum te dispretuieste iar apoi isi doreste sa te aibe langa el/ea ...iar apoi sa te urasca, sa te dispretuiasca pentru ca apoi iar sa iti ceara sa fii langa el/ea
      E dureros sa vezi cum o persoana nu stie ceea ce isi dorestie iar prin incetitudinea ei iti face tie rau.
     De ce daca te iubeste si iti demonstreaza de atatea ori chestia asta nu face nimic?
     De ce toate astea? De ce trebuie sa te iubeasca apoi sa te dispretuiasca ca la un momendat sa ajunga sa isi mai doreasca sa te aibe macar cateva clipe langa?De ce te face sa simti durere in suflet?
     Nu poti sa primesti dragostea pe care ti-o doresti fara sa fi nevoit sa te simti umilit/a si fara sa suferi?

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu